Etiket arşivi: medyum alihan yorum

Vefk Nedir?

Vefk her aşaması özen gerektiren bir çalışmadır. Bu nedenle her vefk çalışması uzun süren bir çalışma süreci gerektirir. Gerek eğitim kısmı, gerekse diğer bölümleriyle, tüm vefk çalışmalarında gerçek anlamda düzgün bir çalışma gerçekleştirmek esastır.
Vefk yapan hocalar çok uzun yıllar boyunca bu konuda eğitim almaktadır. Bu sayede yaptıkları çalışmaları tam anlamıyla yerine getirebilmekte, insanların ihtiyaçlarına doğru şekilde yanıt verebilmektedirler. Vefk yapımının gerektirdiği ilim birikiminin de fazla olduğu düşünüldüğünde, bu çalışmalarda vefk yapan hocanın rolünün ne kadar büyük olduğu ortaya çıkmaktadır.
Her vefk çalışması farklı zaman alabilir. Bir kişiye hazırlanan vefk bir haftada tamamlanırken diğer kişinin ihtiyaçlarını karşılamak bir ayı bulabilir. Bu nedenle, vefk yapan hocanın yönlendirmeleri her zaman için en önemli önceliğiniz olmalıdır.
Vefk yapan hocalar kişilerin ihtiyaçlarına göre öncelikle malzeme temini yaparlar. Vefk yapımında malzemelere ait hazırlık süresi bile oldukça zaman aldığı için, sadece bu noktadan bile ne kadar zorlu bir çalışma olduğu anlaşılabilmektedir. Sadece malzeme aşamasında bile uzun süreler gerekebilir.
Vefk yapan hocalar işin her aşamasında bilgilendirme yapmaktadırlar. Bu bilgilendirmeler sonucunda vefkin ortalama ne kadar sürede tamamlanacağına dair bir fikir edinilebiliyor olsa da, tam olarak ne zaman tamamlanacağı net olarak bilinmemektedir.
Her manevi çalışma sabır gerektirir. Güzel olan hiçbir şeyin hemen elde edilemediği gibi, vefk yapan hocaların da hemen sonuç elde edebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle medyum hocanın dediklerine sadık kalınmalı ve belirttiği süreler saygıyla beklenmelidir. Manevi çalışmalar konusunda bazı bilgiler el verme yoluyla aktarılmadığı sürece anlaşılamaz. Bu bilgilere çalışmaların ne kadar sürede etki edeceği de dahildir. Vefk yapan hoca, kendine düşen çalışmayı ne kadar sürede bitebileceğini açıklayabilse de, çalışmanın ne zaman etki edeceği hiçbir şekilde bilinemez.

Daha önce medyum ararken mağdur olmuş biri olarak kurduğum bu sitede siz de yorumlarınızı ve şikayetlerinizi yazarak binlerce insana ulaştırabilir, böylece en azından başkalarının dolandırılmalarını engelleyebilirsiniz. Yorum ve şikayetlerinizi buraya tıklayarak yazabilir, diğer insanların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Vefk Nedir?” hakkında 2 yorum

 1. Mercan

  Yurtdisinda yasayan birisi olarak medyum bulmakta zorlaniyorsaniz size tek tavsiyem ali gurses hoca olur kendisiyle sanırım uc defa falan calistik ucundede hicbir problemimiz olmadi en son calismamdan bahsetmem gerekirse bir arkadasimizin oglu icin kismet acma buyusu yaptirdim papaz buyusu yontemiyle yapilan calismadan bir haftada sonuc aldik kismet kendisi ayagina kadar geldi hemde hic beklemedigimiz bi anda oldu tum bunları isini yapan medyum cok farkli gercekten hepsinden ote yurtdisindayiz diye digerleri gibi kaziklama pesinde degil isi neyse onu yapan guvenilir bir hoca telefonu +90 535 590 62 75

  Cevapla
 2. yunus emre

  Arkadaşlar s.a

  Medyum Ömer Aydın’a vefk çalışması yaptırdım. Yaptırmış olduğum çalışmanın çok kısa sürede etki göstereceğini söylemişti. Vefkimi gönderdi göndermesine ama etki göremedim.

  Etki göremeyince ve hoca hiç oralı olmayınca içini açtırmaya karar verdim.

  Bu işlerden anlayan bir akrabamız vasıtasıyla bir hocaya gittik, duayla vefki açtık.

  Vefk içinden iki adet katlanmış dosya kağıdı çıktı.

  Dosya kağıtlarının birinde siyah kalemle sadece rastgele yapılmış bir karalama vardı

  Diğeri boştu.

  Yaktık ve çöpe attık.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir